Monday , 29 November 2021

Home » Culture » Згадаємо Героя! Річниця загибелі Миколи Кутраня (“Сокола”)

Згадаємо Героя! Річниця загибелі Миколи Кутраня (“Сокола”)

Print Friendly, PDF & Email

Ігор Золотун (ГО “Меморіал Південна Волинь”)

Згадаємо Героя! За волю України, 1 грудня 1948 року в селі Великий Кунинець (тепер Збаразький район Тернопільської області), у нерівному бою з московсько-більшовицькими окупантами поліг керівник Вишнівецького районного проводу ОУН – Кутрань Микола Макарович – «Сокіл», «Азарт».

Кутрань Микола (” Сокіл”) перший зліва

Син сільського коваля, народився 1922 року в селі Снігурівка, Вишнівецького району Тернопільської області. Маючи 7 років, почав ходити до школи у Вишнівець. Тут закінчив 7 класів народної школи і батько його віддає на науку до Української Гімназії в Кременці. За більшовиків гімназію переформували і він попадає у 8 клас середньої школи і вчиться до приходу німців. З приходом німців вступає на матуральні курси в Рівному, які успішно закінчує. В 1942 році стає учителем в селі Снігурівка, де працює один навчальний рік. Пише вірші. Будучи вчителем стає членом ОУН.

Перед приходом більшовиків йде в теренову боївку, де працює політвиховником під псевдо «Сокіл». З приходом більшовиків в 1944 році організовує теренову сотню з якою рейдує по Вишнівеччині. Мав багато боїв з більшовиками з яких виходив переможцем. 26-27 листопада 1944 року сотня «Сокола» спільно з сотнею «Меча» бере учать у великому бою проти більшовиків під селом Панасівка. В 1946 році «Сокола» призначають районним провідником ОУН на Вишнівеччині де він діє під псевдо «Азарт» та успішно продовжує збройну боротьбу проти окупантів.

Слава Україні! Героям Слава!

Згадаємо Героя! Річниця загибелі Миколи Кутраня (“Сокола”) Reviewed by on . Ігор Золотун (ГО "Меморіал Південна Волинь") Згадаємо Героя! За волю України, 1 грудня 1948 року в селі Великий Кунинець (тепер Збаразький район Тернопільської Ігор Золотун (ГО "Меморіал Південна Волинь") Згадаємо Героя! За волю України, 1 грудня 1948 року в селі Великий Кунинець (тепер Збаразький район Тернопільської Rating: 0
tsf357-80-longwildcatsouvenirs.com
scroll to top
UA-104440912-1