Saturday , 22 January 2022

Home » Local News » Репортаж із залу суду

Репортаж із залу суду

Court room report

Print Friendly, PDF & Email

Чорноморець (Ванкувер)

Сьогодні о десятій ранку почалось судове слухання за позовом Консисторії Української Православної Церкви Канади проти парафії св. Петра і Павла, що у Нью Вестмінстері. (Дивіться подробиці в попередній статті). Кореспондент УВ також був присутній  у судовій залі в якості спостерігача.

Якщо ви не є підсудний, то Верховний суд Нью Вестмінстеру справляє дуже приємне враження.  Відповідно і мешканці цієї охайної будівлі – запобігливо ввічливі, починаючи з чергового на паркінгу. Адвокати нагадують пілотів авіаліній з валізками на колесиках, а їх помічниці – стюардес.  Форма у них – костюми від Армані, американська посмішка та блискучі чорні черевики човниками.

Адвокат від Консисторії мав на руці важкий золотий ланцюг: він виступав першим, говорив хвилин 25, був обережний у висловлюваннях. Закінчив тим, що має недостатньо документів від  опонентів і потребує більше часу для їх перегляду.

Потім піднявся адвокат від парафії церкви св. Петра і Павла, говорив менше і тихіше, можливо тому, що сам користувався слуховим апаратом.  Захисту від парафії також бракувало паперів від іншої сторони, а також можливості заслухати свідків.

Уважно вислухавши обидві сторони, суддя зробив висновок, що сьогодні, за один день в цій справі об’єктивно не розібратись і переніс засідання на осінь, або ще пізніше. В якійсь мірі це хороша новина для обох опонентів, бо Великодний піст не найкращий час зводити рахунки та ще й між братами по вірі. Тепер можна спокійно віддатись думками до підготовки до свят.

А з іншого боку, готуйте панове грошенята і не маленькі – мається на увазі, що послуги адвокатів, як і уся судова тяганина, зрозуміло, не безкоштовні для обох сторін.  Раптом мені на думку прийшла казка про двох ведмежат, які знайшли голову сиру і не змогли його поділити порівну. Тоді за справу взялася лисиця, яка відкушувала від кожної половини доти, доки від сиру не лишилось дві крихти (але вони були рівні). Чи не поводимось часом ми як ті ведмежата годуючи адвокатів сиром?

Чи не краще сісти за стіл та вирішити питання без лисиці?  Переконаний, що парафіян фінансове питання цікавить мало, але зацікавленість мати свою церкву, і тепер обов’язково Київського Патріархату – величезне.  Доказом тому є те, що зал суду був повен людей – ще й стояли, і це в робочий день.

Репортаж із залу суду Reviewed by on . Чорноморець (Ванкувер) Сьогодні о десятій ранку почалось судове слухання за позовом Консисторії Української Православної Церкви Канади проти парафії св. Петра і Чорноморець (Ванкувер) Сьогодні о десятій ранку почалось судове слухання за позовом Консисторії Української Православної Церкви Канади проти парафії св. Петра і Rating: 0

Справа в тім що з Консисторією говорити не вийде.
І щось вони не ведуть себе як брати по вірі. Я був на зборах коли ці хлопці приїзджали сюди. Митрополит – людина духовна і виважена. Враження,
що все крутитьс поза його спиною, а йому не подають повну інформацію. Так ось, якщо вони брати по вірі то нехай ідуть назустріч нашій громаді, а вони приїхали сюди і вели себе як хлопці з Донецька (ми тут все типу порішали). А коли виявилось що порішали не все тут і їх братерство зникло. Так, що тепер крок до братерства за ними.
Будьте уважні! Тепер деякі священники проводять у бесідах роботу на користь Консисторії. Вони це роблять (я думаю по вказівці), бо вони залежні від цієї установи. Не дайте навязати собі іншу точку зору. Виясніть істину самі, поспілкуйтесь з представниками церкви Петра і Павла а не тільки з представниками Консисторії.
Вітаю всіх з наступаючим святом і хочу повідомити що святкові богослуження пройдуть у четвер (6 год. вечора)пятницю (7вечора),та у Великодну Неділю (9 год ранку та о 10 ранку) – у Православні церкві св. Петра і Павла київського патріархату (Нью – Вестмінстер,304- 8-ме Авенью)

Так то воно так, але коли бачиш як наші чубляться то страшно стає. Бажають один одному чуть не в пекельному вогні горіти. Стид! Коли наші церковники будуть уже подавати приклад християнської любові та смирення? Чого і всім бажаю.

Поява Українського Ванкувера зробила велику прислугу для нашої української громади. Коментарі до статтей як на приклад до цеї http://www.ukrainianvancouver.com/archives/2211 дають нагоду людям, як кажуть анґліки, “вивітрити” свої думки, навіть посперечатися. А це ознака живої, життєздатної і небайдужої громади.

tsf357-80-longwildcatsouvenirs.com
scroll to top
UA-104440912-1