Tuesday , 18 January 2022

Home » Local News » Як українцям Ванкуверу проголосувати на виборах до Верховної Ради України – 2012

Як українцям Ванкуверу проголосувати на виборах до Верховної Ради України – 2012

How can Ukrainians in Vancouver vote in Ukrainian parliament elections 2012

Print Friendly, PDF & Email

Чорноморець (Ванкувер)

28 жовтня відбудуться парламентські вибори до Верховної Ради. Небайдужі громадяни України у Британській Колумбії шукають можливості віддати свої голоси за кандидатів, які б на їх думку, могли змінити  ситуацію що склалася в Україні на краще.  З питанням,як це практично зробити УВ звернувся до почесного консула України у Ванкувері пана Любомира Гуцуляка.

Ось що він відповів: щоби прийняти участь у виборах, громадянинові України треба,  по-перше: стати на облік в Генеральному Консульстві у Торонто та зареєструватись у реєстрі виборців у тому самому місці, по-друге: свій голос можна віддати тільки за умови фізичної присутності у день та час виборів на одній з двох виборчих дільниць у Канаді – у консульстві в Торонто, або в посольстві в Оттаві.

УВ зателефонував до Генерального Консульства у Торонто. Спершу нам переслали прес-реліз стосовно питання виборів.

Відповідно наведеного документу, якщо хтось ще не зареєструвався, то зробити це можна до  5 жовтня не пізніше.  Будь-ласка, бажаючі перегляньте наведену інформацію та поквапляйтесь з відправкою ваших листів.  Як підкреслив Консул України у Торонто, пан Анатолій Олійник, заява про постанову на реєстр виборців  повинна мати повне ім’я, дату народження, адресу проживання в Україні та Канаді та копію першої сторінки паспорту.  Зареєструватись таки можливо по пошті за адресою:

2275 Lakeshore Blvd West, Suite 301

Toronto, ON, M8V 3Y3

А от на самі вибори 28 жовтня, як ми вже говорили, треба з”явитись особисто на виборчу дільницю № 900038 за  тією ж адресою Генерального Консульства:

Торонто, Лейкшор Бульвар Вест, буд. 2275, к. 301, М8V 3Y3.

 Дільниця відкрита з 8-ї ранку до 8-ї вечора за Торонтівським часом.

Таким чином голосування для пересічного ванкуверського українця стане щонайменше в півтисячі доларів за авіа-квиток туди й назад. Не на багато дешевше й для решти українських громадян Канади,за винятком мешканців Торонто та Оттави.

Переконаний:  якщо можливо безпечно перераховувати гроші електронно, то так саме електронно можливо  проводити і вибори.

За неофіційними даними українська демократія втрачає більше мільйона одиниць електорату зі свідомою громадянською позицією.  Мова йде про українських громадян за кордоном.  Цих людей не купиш за пайку, вони бачать як працюють демократичні процеси на Заході, тому існуюча українська влада зовсім не зацікавлена тут щось змінювати.  Вимагаймо.

Як українцям Ванкуверу проголосувати на виборах до Верховної Ради України – 2012 Reviewed by on . Чорноморець (Ванкувер) 28 жовтня відбудуться парламентські вибори до Верховної Ради. Небайдужі громадяни України у Британській Колумбії шукають можливості відда Чорноморець (Ванкувер) 28 жовтня відбудуться парламентські вибори до Верховної Ради. Небайдужі громадяни України у Британській Колумбії шукають можливості відда Rating: 0

Доброго дня, товариство! Мене, як голову однієї з виборчих комісій у США також цікавило це питання і вдалося отримати дещо більше інформації нещодавно… Тобто, окрім тимчасового консульського обліку є ще й альтернативний варіант – написати заяву на зміну виборчої адреси. Розмовляв сьогодні із помічницею члена ЦВК Данилевського, відповідального за закордонний виборчий округ щодо збору заяв на зміну виборчої адреси. Вони скерували мене до постанови № 96 (від 07/06/2012), пункту 5-12, згідно з яким ЧЛЕНИ КОМІСІЇ самі можуть збирати заяви виборців, без участі консульства, але далі їм їх “невідкладно” передавати, щоб ті передавали, в свою чергу, в МЗС’івський відділ Держреєстру!.. Це невеличкий прогрес, хоча це все базуватиметься на основі попереднього списку виборців, і ще залишаються сумніви щодо третього документу: із заявою зрозуміло, далі – копія закорд. паспорта, а ще ж потрібно документ, що засвідчує адресу в іноземній державі… Ми на попередніх виборах збирали копії штатівських посвідчень особи або ж водійських посвідчень (що мають силу нашого внутр. паспорта). Мабуть, подібні форми посвідчень наявні і в Канаді. Хоч, звісно ж, вашим найбільшим ворогом буде відстань=фінанси… Дуже прикро!..Сподіваюсь, що тим, хто таки зможе потрапити до однієї з двох дільниць, ця інформація стане у пригоді.

tsf357-80-longwildcatsouvenirs.com
scroll to top
UA-104440912-1