Sunday , 23 January 2022

Home » For Newcomers » Інтерв’ю з Іриною Рудавською, спеціалістом з іпотечного кредитування та нерухомості

Інтерв’ю з Іриною Рудавською, спеціалістом з іпотечного кредитування та нерухомості

Print Friendly, PDF & Email

Чорноморець (Ванкувер)

Продовжуючи досліджувати тему економічної незалежності в Канаді на сторінках УВ, автор мав нагоду зустрітись із відомим та успішним іпотечним брокером із Ванкувера пані Іриною Рудавською.  Бесіда відбувалась у затишному куточку біля каміну ресторану Cardero, що у Coal Harbor.

Поки я розбирався з мідіями, пані Ірина відповіла на безліч телефонних дзвінків вільно спілкуючись трьома  мовами на теми “вартістю” сотень тисяч доларів. “Ого,” – подумав я, і почав задавати питання..

УВ: Пані Ірино,  розкажіть, будь-ласка, чим ви займаєтесь.

ІР: Я є Mortgage Development Manager і працюю в основному з Royal Bank of Canada.  В банківській системі я вже 16 років, з них 12 в Канаді. Кредитуванням нерухомості  займаюсь з 2005 року. Входжу в 10% найліпших іпотечних брокерів Роял Банку в Канаді. Допомагаю своїм клієнтам отримати позику в банку на купівлю нерухомості. Звертайтесь.

Ірина Рудавська

УВ: А ким були до переїзду в Канаду?

ІР: Закінчила Комерційну Академію у Львові, працювала у Західно-Українському Комерційному Банку, стажувалася в банках Польщі та США.

УВ: Пані Ірино, а чому б мені, як потенційному клієнтові, не звернутись напряму до філіалу Royal Вank за позикою, без посередників?

ІР: Справа в тому, що якщо ви йдете напряму в банк, Ви звертаєтеся до так званого account manager-a – людини, яка не спеціалізується на іпотеках, а займається і відкриттям рахунків, і кредитами, i візами, i інвестиціями тощо. Тобто Ваша іпотека буде далеко не першочерговою справою в її робочому графіку. Тому найчастіше асcount manager відсилає такого клієнта до спеціаліста по іпотеці – тобто до мене або до моїх колег.

Також account manager не завжди має доступ до найліпших ставок на ринку – тоді як ми володіємо повною інформацією по ринку іпотек, знаємо де, хто і що пропонує, і якщо навіть Роял Банк не пропонує найнижчі ставки через мережу філіалів, спеціаліст по іпотеці завжди може знайти найкращу процентну ставку для клієнта.

Крім того, я працюю з командою професіоналів на ринку нерухомості і завжди зможу порадити хорошого нотаріуса, інспектора, ріелтора, контрактора і т.д.

УВ: На що потрібно звернути увагу людині яка планує взяти кредит під нерухомість?

ІР: Відправна точка в наданні кредиту – Ваша кредитна історія. Якщо вона в Вас погана – буде дуже важко, або й неможливо отримати іпотеку. Також не останнє місце відіграє першочерговий внесок (мінімально 5% від суми купівлі) та дохід сім’ї.

Дуже багато залежить і від людини яка оформляє Ваш кредит – тобто від спеціаліста по іпотеці. Особливо якщо в Ви недавно в країні чи у Вас погана фінансова ситуація – шанси на отримання кредиту будуть цілком залежати від кваліфікації спеціаліста по іпотеці – оскільки потрібно добре знати, як подати Вашу аплікацію в найвигіднішому світлі. Від подачі аплікації успіх може залежати на… 50%!

Також значно важче отримати іпотеку після попередньої відмови – тому дуже важливо відразу звернутися до хорошого професіонала.

УВ: Що важливо для хорошої кредитної історії?

ІР: Дві речі:

1. Не перевищуйте 70% від дозволеного ліміту по вашим кредитовим зобов’язанням (а в ідеали 30%).

2. Не пропускайте мінімальних виплат по ваших боргах.

Просто.

УВ: Ірино, Ванкувер є одним з найкращих міст в світі – за вікном стильні хмарочоси віддзеркалюються в зелені океану і дивовижно пасують до синіх гір поруч. Але й ціни такі що подих перехоплює! Чи варто взагалі тут купувати нерухомість?

ІР: Ну, частково Ви самі відповіли на своє питання – в найкращому місті володіння нерухомістю не може Вам зашкодити – завжди є бажаючі придбати нерухомість і вона в вас завжди буде ліквідною.

Також, гроші знецінюються швидше ніж будь-коли, а можливості жити безкоштовно у Вас все одно немає! Навіщо платити рент комусь, коли можна сплачувати своє: $1000 в місяць змарновані за найм – це практично виплати за $250 тис іпотеки  – а це приблизно ціна town-house in Maple Ridge.

Можна багато сперечатися про те, чи варто купляти чи рентувати. Але будучи на ринку вже стільки років, я мушу сказати, що наразі з моїх клієнтів ніхто не пошкодував що купив нерухомість. Насправді, це дуже важливо відчувати, що ти власник свого дому (квартири, таунхаузу тощо).

Це особливо важливо для нас, іммігрантів, тому що прибуваючи в нову країну ми розриваємо зв’язки з домом, друзями, родиною, і мати відчуття власного кута, куди можна прийти і відчути себе в рідних стінах, дуже допомагає.

Я вже навіть не згадую про те, що купуючи нерухомість Ви тим самим нарощуєте свій капітал – equity.

УВ: Згоден з вами, після того як я виплатив свій будинок і взяв під нього кредитну лінію під 3.5%, я зовсім перестав турбуватись за гроші (в межах розумного). Тобто якщо потрібно  – то доступ до дешевих грошей є завжди.

ІР: Так, це дуже зручно, це фактично те саме що позичати в самого себе. Можете почати свій бізнес, можете допомогти дітям з навчанням, equity відкриває безліч можливостей.  Гарантований займ може сягати до 80% від вартості нерухомості.

УВ: Мені подобається. А що ви порадите молодій людині чи молодій сім’ї, які тільки починають.  Чи можна, наприклад, купити хату на дві або три сім’ї?

ІР: Так, можна, я була свідком коли це робили батьки та діти, іноді – друзі чи дальша родина. Також ця практика розповсюджена при купівлі інвестиційного житла. Проте найчастіше сім” я шукає дім щоб в ньому жити і тоді краще купити щось дешевше на початок і поступово рухатися до житла яке буде Вас влаштовувати на всі 100%.

Чого б я не радила, так це шукати дешеве пільгове рентоване житло: ця ідея спочатку виглядає привабливою, а насправді є дорогою в нікуди. Я знаю людей які по 10 років живуть в кооперативі, тішаться що економлять 300-400 доларів в місяць але не розуміють що якщо б 10 років тому вони купили нерухомість, то заробили б сотні тисяч.

УВ: Існує думка що позичаючи гроші в банку Ви платите шалені відсотки банкові  – втроє або вчетверо вище ніж коштує сама нерухомість.

ІР: Це не зовсім так – така ситуація була 20 років тому коли проценти по кредитах були значно вищими ніж зараз. При теперішніх процентах, від 40% до 50% Вашого платежу йде на погашення тіла кредиту – тобто самого боргу.

Враховуючи теперішню ситуацію і рівень інфляції, з 30 роками амортизації і 2.99% фіксованим процентом за кожних $100 тис іпотеки Ви за 5 років погасите $13 тис боргу і заплатите банку $13 тис процентів. Платіж на $100 тис іпотеки буде $420 дол в місяць. Через п’ять років Ваш борг буде лише $87 тис – а через 25-30 років Ваша нерухомість буде повністю виплачена.

УВ: Знаю що при купівлі першого житла не треба платити Property Transfer Tax. Чи є ще якісь пільги для першо-покупців?

ІР: Так, люди які купляють перше житло, можуть використовувати гроші з свого пенсійного фонду на першочерговий внесок – до $25 тис на людину, також є багато пільг для людей які купляють дім і роблять енергозберігаючий ремонт.

Також є чудова програма для нових іммігрантів – людей які прожили в Канаді до 3 (а в деяких випадках до 5 років).  В цьому випадку Ви можете внести 25% першочергового внеску і банк не перевіряє ні Ваш дохід, ні кредитну історію.  Єдина вимога – показати що гроші на першочерговий внесок це Ваші власні гроші, проте якщо гроші знаходилися на клієнтському рахунку в любому банку Канади 30 днів то і ця вимога елімінується.

Ще потрібно згадати про програму для людей які знаходяться в Канаді по робочій візі і мають тут роботу – в такому випадку вони проходять по тих самих правилах отримання іпотеки що й звичайні люди, єдина різниця в тому, що гроші на першочерговий внесок (5%) повинен бути з їхніх власних грошей тоді коли у покупців по звичайній програмі ця сума може бути подареною чи позиченою.

УВ: Ірино, чи багато серед ваших клієнтів українців?

ІР: Ви знаєте, в мене дуже багато клієнтів як з України, так і з Росії. Якщо чесно, якоїсь особливої статистики я не веду, але близько 50% моїх клієнтів російсько чи україномовні. Також в мене дуже багато клієнтів з колишніх республік Радянського Союзу – особливо з Казахстану і Білорусії. Багато іммігрантів зі Східної та Західної Європи – особливо з Англії і Німеччини.

Люди розуміють що треба виводити гроші з ризикованої зони (якою, на жаль, зараз є Європа, не кажучи вже про країни колишнього Радянського Союзу), і з цієї точки зору канадійська економіка, яка є однією з найздоровіших в світі, дуже приваблива.

УВ: Скільки в середньому у Вас клієнтів за рік?

ІР: В середньому за рік я оформляю близько 400 мортгеджів – це так звані “closed deals” – які закінчуються купівлею нерухомості. Також до мене звертається дуже багато людей за так зв. “pre-approval” – тобто попередньою оцінкою фінансової ситуації і максимальної суми купівлі на яку може розраховувати сім’я. Вже потім люди починають працювати з ріелтором і шукати житло яке їм подобається.

Ми ще багато про що говорили з пані Іриною: і про її подорож з Олегом Скрипкою на Cypress Mountain, і про ситуацію в Україні.  Головне, що я виніс з нашої зустрічі, це те, що замість того щоб скаржитись і скиглити про дорожнечу життя у Ванкувері, треба просто насолоджуватись унікальною можливістю жити в найкращому місті на Землі – нашому Ванкувері. І хто-хто, а пані Ірина знає як це робиться.

Усі, кого цікавить тема іпотечного кредитування можуть зв’язатись з Іриною Рудавською по тел. 604-985-6461 – офіс, або 778-836-6461 – мобільний.

•     •     •            

P.S. Від редакції додамо, що запрошення на інтерв’ю на сторінках УВ є відкритим для всіх українців Великого Ванкуверу, що мають вагомі здобутки у сфері бізнесу, культури, мистецтва, спорту, громадської діяльності і т.д. Якщо ви бажаєте розповісти про себе, свою компанію чи організацію, поділитись секретами свого успіху – звертайтесь до редакції (e-mail: [email protected]) і ми із задоволенням з Вами зустрінемось.

Інтерв’ю з Іриною Рудавською, спеціалістом з іпотечного кредитування та нерухомості Reviewed by on . Чорноморець (Ванкувер) Продовжуючи досліджувати тему економічної незалежності в Канаді на сторінках УВ, автор мав нагоду зустрітись із відомим та успішним іпоте Чорноморець (Ванкувер) Продовжуючи досліджувати тему економічної незалежності в Канаді на сторінках УВ, автор мав нагоду зустрітись із відомим та успішним іпоте Rating: 0

Це насправді не так складно,якщо добре знати як і що робити. Це дійсно більше ніж один клієнт за день – в середньому в мене 3-4 клієнта одночасно і кожен на своєму етапі оформлення іпотеки – один в процесі прі-апрувала, другий в процесі оформлення кінцевих паперів, третій тільки що прислав контракт на купівлю. А фізично це можливо, тому що мій робочий день 8-10 год, а робочий тиждень – як мінімум 6 днів…Але якщо робота подобається і вона цікава, то це також і задоволення!:)

400 closed deals за рік… це виходяить більше ніж один за день, це шалено багато. Навіть не розумію ,як фізично це можливо враховуючи ,що один клієнт забирає пару тижнів на розгляд житла, тощо, плюс клієнти, які не закрили моргідж.

tsf357-80-longwildcatsouvenirs.com
scroll to top
UA-104440912-1