Tuesday , 18 January 2022

Home » Local News » Думки щодо перебудови структури Конґресу Українців Канади у Бритійській Колумбії

Думки щодо перебудови структури Конґресу Українців Канади у Бритійській Колумбії

Some Thoughts Regarding Rebuilding Vancouver Branch of Ukrainian Canadian Congress

Print Friendly, PDF & Email

Мирослав Петрів, голова Ванкуверського відділу Конґресу Українців Канади

На сам перед я хочу подякувати усім які брали участь чи хоч були присутними на прийняттю проводу українських організацій яке відбулося 22-го червня 2013 р.

Але на мою думку саме це прийняття голів та представників українських організацій Канади та крайової управи Конґресу Українців Канади як і самі річні збори КУК, попри наочний успіх цих дій, в черговий раз проявили слабкість структур у Бритійській Колумбії. Але на щастя, підчас розширних дискусій на річних зборах виявився шлях до розв’язки структурних недоліків в КУК-Відділ Ванкувер та КУК-Провінційна Рада Бритійської Колумбії.

Сама структура цих двох організацій побудована за принципами й напрямними 70-літної давнини. Членами Відділу КУК є лише організації (і на збори Відділу ці організації посилають по двох делеґатів), а членами Провінційної Ради є Відділи (і на збори Провінційної Ради, Віддили посилають по одному делеґатові).

Одна із цілей КУК це представлення (перед урядом, тощо) української громади в Канаді. А болючою правдою є то що за власною конституцією КУК-Відділ Ванкувер в найкращому разі представляє організоване життя українців у Бритійської Колумбії і не знаходить місця для тих 95% нашої громади які живуть і діють поза рамками формальних організацій. Наголошую на слові діють. Як показалося підчас вручення почесних грамот в час вищезгаданого прийняття, половина відзначених осіб діяли і діють одинцем, або все ж таки поза рамками КУК-Відділу Ванкувер.

А щодо Провінційної Ради, то вона має лише двох членів, а саме Ванкувер і Вернон. Будь яка розмова двох голів тим самим може уважатися формальними зборами! А що гірше Вернон не був представлений на дійстві 22-го червня через поважний вік членів управи який не давав їм змоги приїхати. Потомства їм нема, і йдуть серйозні розмови щодо закриття Відділу. А коли Відділ Вернон закриється то у Провінційної Ради лишиться лише один член, і тим самим Рада буде змушена закритися теж.

Уже роками іде мова про особисте, поодиноке членство у Відділі. Чомусь уявлялося що крайова організація КУК не дозволяє такої структури. Проте підчас зборів 22-го й 23-го червня було чітко сказано що крайова організація НЕ диктує структуру а лише цілі. А цілями є:

– Діяти як авторитетний представник української громади в Канаді перед людьми та урядом

– Зміцнювати і координувати участь канадців українського походження в соціальному і культурному життіКанади базуючись на християнських і демократичних засадах справедливості та свободи

– Допомогти Україні в побудові незалежної, цілісної і демократичної держави

– Планувати і розвивати різносторонні аспекти життя громади канадців українського походження

– Допомагати у збереженні і розвитку української культури

Друге упередження щодо поодинокого членства у КУК-Відділі Ванкувер це було питання як поєднати поодиноке членство із голосами представників організацій.

Розв’язка така:

Створити нову конституцію КУК-Відділу Ванкувер як організацію виключно особистих, поодиноких членів, і тим самим розширити терен членства на цілий нижний материк БК разом із ванкуверським островом

Змінити існуючу конституцію КУК-Провінційної Ради Бритійської Колумбії, додавши до членства крім місцевих відділів усі підхожі (віповідних щодо цілей)  організації по цілій провінції.

Прошу переслати мені та сучасним членам ваші коментарі е-поштою на [email protected]

Якщо виявиться зацікавлення, думаю скликати установчі збори в осені щоби одобрити такий напрямок і уповноважити управу готувати потрібні конституційні зміни та реєстрації.

PS. A draft REVISED Constitution of UCC-BC is ready, adding organizations as members of the UCC-BC Provincial Council. A special meeting of the current delegates of members of UCC-BC (exactly 2) can be held in a telephone booth in Merrit. On approval of the revisions at that special meeting, the changes can be submitted to the Registrar in Victoria, and we’ll begin looking for membership in the Provincial Council by ALL Ukrainian organizations in the Lower Mainland and Vancouver Island.

At the same time a NEW Constitution of UCC-VB will be prepared where everyone who feels Ukrainian enough to care, and meets the simple “Christian and democratic principles” clause, can join. (note, meeting Christian principles does NOT mean you have to be a practicing Christian). This way the UCC-Vancouver Branch will become an organization of INDIVIDUALS. (I invite Vernon Branch to follow suit, covering the entire BC interior.)

Думки щодо перебудови структури Конґресу Українців Канади у Бритійській Колумбії Reviewed by on . Мирослав Петрів, голова Ванкуверського відділу Конґресу Українців Канади На сам перед я хочу подякувати усім які брали участь чи хоч були присутними на прийнятт Мирослав Петрів, голова Ванкуверського відділу Конґресу Українців Канади На сам перед я хочу подякувати усім які брали участь чи хоч були присутними на прийнятт Rating: 0

Мірко, я багато дивився укр тб і читав, і ніколи не чув, щоб питання протекції канадських дипломів чи навіть бізнесів ставилося взагалі. Все дуже загально, навіть в Ваших пропозиціях. Підтримувати демократію, це правильно, але на практиці це означає критикувати, і крапка. Я не впевнений, що це вірна стратегія. Світ, зовсім ні, українські міністрри переважно безпартійні. Лобіювання канадських дипломів це не політична функція, а чисто протекціоністська. Позаяк ніяких імен чи політичних вимог не повинно висуватися, такий протекціонізм не викликатиме нерозуміння.

Stan, гарне запитання, але щоб це сталося Українські організації Канади мають бути на сам перед політичними, тобто підтримувати одну з національних політичних сил в Україні, безпосередньо приймати участь в політичній бородьбі, а цього нема і не буде, звідси і не буде міністра з канадським дипломом. Ставив це запитання перед Лігою коли вони приїджали до Ванкувера, відповідь – вони (так само як і всі інші) є громадською організацією і тільки.

Питання ставилося ще за Кравчука. Українська влада боялася еміграції з Канади як чорт ладану. Ставили різні перепони. Думаєш що створися б такий олігархат коли була б в Україні еліта із західним досвідом? Ні, сьогоднішна “еліта” творить для себе УкраИну (міні-совок) під патріотичними гаслами єдности і соборности. Багато ловляться на такий гачок. Читаймо http://www.ukrainianvancouver.com/archives/7224 або http://www.ukrainianvancouver.com/archives/1504

Можливо проблема в тому, що час плине набагато швидше ніж раніше. Технології маргіналізують ідеології, молодь більш незалежна,.. В Україні ще не було жодного міністра з канадським дипломом, з російським десяток щороку. Де тут логіка? Чому КУК не поставить це запитання в Україні? Реальне зрозуміле запитання. В Канаді є талановиті молоді люди українського походження. Чому про них ніде неможна прочитати?

tsf357-80-longwildcatsouvenirs.com
scroll to top
UA-104440912-1